Poleć znajomemu

Słownik znaczeń


BeepEgg - tłumaczenie z języka angielskiego „Beep –sygnał dzwiękowy  a Egg - jajko". Z połączenia tych słów powstała nazwa handlowa dla produktu posiadającego te cechy, czyli BeepEgg, w języku niemieckim PiepEi. (w wolnym tłumaczeniu „PipJajko”)

Cregg – słowo „egg”  w języku angielskim oznacza „jajko”. Sformułowanie Cr-egg oznacza obcinak do skorupek ugotowanych jajek.

Al Dente - ten termin pochodzi z języka włoskiego i oznacza „nie za miękki/w sam raz”. Makaron ugotowany al dente jest miękki, a jednocześnie lekko twardy.

iShake - słowo „shake” po angielsku oznacza „wstrząsać, trzepać, mieszać”. Litera „i” przeczytana  po angielsku oznacza „Ja”, a razem to po prostu „Ja mieszam” [wym. Ajszejk].

FireWire – w języku angielskim „Fire  to ogień” a „Wire to linka/drut. Po połączeniu tych słów powstała nazwa handlowa FireWire „Linka na grilla (szpilka)”.

BBQ - Barbeque, zazwyczaj w USA, ale także w naszym kraju jest to określenie grilla połączonego z przyjęciem. Przede wszystkim chodzi tu o metodę przygotowywania mięsa za pomocą rozżarzonego węgla oraz na wszelkich typach grilla.


gotovanie-jajek-makaron-prezenty-do-kuchni